Anasayfa / Taş Evler / Doğal Taşlardan Yapılmış Rezidans

Doğal Taşlardan Yapılmış Rezidans

Lüks ile otantik görünüm doğal taşlardan yapılmış rezidans ile karşımıza çıktı diyebiliriz. Rezidans Nedir? sorusunun yanıtını bu adresten bakabilirsiniz. Evi kısaca inceleyelim. Bu rezidans Texas’ın kalbi Austin’de Cornerstone Architects firması tarafından yapılmış bir çalışmadır.

Doğal Taşlardan Yapılmış Rezidans

Evin hemen hemen her alanında doğal taşlar kullanılmış. Renk olarak Antalya Korkuteli bölgesinde çıkan bir taşı andırıyor taşın rengi Korkuteli kayrak taşı onunda rengi buna benzer beyaz tonlarında ve işlemesi kolay bir taştır. Türkiye’de birçok yerde bu taş modelinden bulmak mümkündür. Burada yapılan doğal taş işçiliğinde taşlar serbest boy değil kesilerek ve standart bir biçimde kaplama yapılmıştır. Zaman geçtikçe ve taşlar eskidikçe daha iyi bir görüntü ortaya çıkacaktır. Evin içinde televizyon ünitesi arkasındaki kısım bu taşlar ile kendini gösteremez o kısımda beyaz tonlu taşlar yerine daha koyu tonda doğal taşlar kullanılması daha iyi bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Dış kısımdaki taşlarda eğer beyaz olarak kalmış olsalardı onlarda çok hoş bir görüntü vermeyeceklerdi eskimeye başladıkları için içeriye nazaran biraz daha iyi gösteriyorlar kendilerini.

LÜTFEN BEĞENDİĞİN YAZILARI PAYLAŞ

Görsel Kaynağı: http://hhomedesign.com/?p=10857

Bunu okumalısın

Antalya Manavgat’ta Satılık İki Katlı Doğal Taş Ev ve Arsası

Geçtiğimiz günlerde sizlere sosyal medya üzerinden duyurmuştuk. Bölgemizde satılık olan taş evleri paylaşacağımızı söylemiştik. Bugün …

Bir Cevap Yazın