Bahçede doğal taş

Bahçede doğal taş uygulama

Bahçede doğal taş uygulamaları uzun süredir üzerinde yazı yazmak istediğim bir konuydu. Aslında doğal taş genel olarak zaten bahçeye uygulanır. Doğal taş iç ortamdan ziyade bahçede gün ışığında daha çok görsel açıdan zevk verir insana. Bu makalemde Omi Stonework firmasının bahçede özel alanlarda uygulamış olduğu doğal taş çalışmalarını paylaşacağım.

Taş ustası olmanız gerekmez

Doğal taşlar ile özellikle bahçede bir çalışma yapacaksanız eğer taş ustası olmanız şart değil. Biraz hayal gücü ve deneme yanılma yöntemi ile çok güzel sonuçlar elde etmek mümkündür. İnternet’te şöyle bir gezindiğiniz zaman çok sayıda doğal taş uygulamaları ile ilgili görsele ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bahçede doğal taş

Şimdi bahçemizin hangi alanlarında doğal taşı nasıl kullanabileceğimize yakından bakalım.

Bahçede doğal taş

Doğal taş seyir terası

Bu çalışmada mutlaka bir ustadan yardım almalısınız. Eğer manzaralı bir bahçeniz varsa bu çalışma olmazsa olmaz. İçinde mangalınızı yakabileceğiniz barbeküsü ile yaz kış kullanılabilir. Aynı yerin bitmiş hali aşağıdaki 3 resimde göründüğü gibidir.

Bitmiş halini ben çok beğendim terasın.

Bahçede doğal taş

Su çeşmesini çevreleyen taş duvar

Bu çalışma ne ne kadar hiç bir özelliği yok gibi duruyor olsa da doğallığı açısından çok hoş. Eğer sizinde dağ – bağ evinizin yakınlarında bu şekilde akan bir su var ise bu çalışmayla hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bahçede doğal taş

Doğal taş tezgahı

Bu çalışma biraz musalla taşını andırsa da o kadar soğuk değil. Her türlü amaca hizmet edebilecek çok sıradan bir doğal taş dekorudur bahçe için. Üzerinde çay içebilir, hobi amaçlı çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Her türlü iklim koşullarına dayanır yağmurdan etkilenmez.

Bahçede doğal taş

Taş heykel

Bununla bahçenize değişik bir görünüm katabilirsiniz.

Bahçede doğal taş

Bahçe girişi sütunları

Bahçenizin mülkünüzün girişine bu şekilde sütunlar dikebilirsiniz.

Bahçede doğal taş

Taş şelale

Bahçenizdeki süs veya yüzme havuzunun kenarlarını süsleye bileceğiniz en güzel yapı malzemesi doğal taşlardır. Özellikle doğal taşlar ile şelale yapımı hem görsel hemde kullanım açısından oldukça önemlidir. Doğal taşlar doğaya uyum sağladığı ve kolay kolay deforme olmadığı için uzunca yıllar bakım gerektirmeden özelliğini korur.

Beğendiğiniz yazılarımı paylaşmayı unutmayın.

Facebook sayfamız : @dogaltasevler

İnstagram sayfamız: @dogaltasevler

 

Bunu okumalısın

Kuru taş duvar tezgah ve kavisli taş duvar

Kuru taş duvar tezgah ve kavisli taş duvar Bu kuru taş tezgah ve oturma alanını …

Bir Cevap Yazın