Kuru taş duvar tezgah ve kavisli taş duvar

Kuru taş duvar tezgah ve kavisli taş duvar

Bu kuru taş tezgah ve oturma alanını Ağustos ve Eylül 2018’de yapıldı. Tasarım açısından oldukça basit bir projeydi ve yapı açısından karmaşık.

Fikir, ailenin dışarıda oturması için kapalı bir alan sağlamaktı. Destek ve barınak sağlamak için bankın yapıldığı yer duvar en yüksek olmalıydı. Büyük süpürme eğrisi kare bir sütuna yükselecek ve yola ve bahçeye erişim sağlamak için adım atacaktı.

Tezgah taşları, tezgâh onu destekleyen serbest duran duvardan dışarı çıkıntıya çıkacakmış gibi görünmesi için eğimlidir.

Görsel olarak göz kamaştırmak ve taş işçiliğini parçalamak için iki kemerli girinti ve üç küçük mum girintisi vardır.

Alston taşı ve Hint kumtaşı döşemesi Kelso’nun Sınır Topakları tarafından sağlanmıştır; ve sütununda CED İskoçya tarafından kullanılan büyük başlık taşı.

Bu makale ingilizce dilinden google çeviri ile çevrilmiştir. Orjinal halini buradan okuyabilirsiniz. Fikir edinmeniz için paylaşılmıştır https://www.stoneinspired.com/projects/edinburgh-fancy-bench-and-curved-wall/

Benim yorumum: Taşlar kuru taş duvar yapmak için oldukça güzel bir taş olduğu için güzel bir çalışma çıkmış ortaya. Kuru duvar yapma konusunda tecrübe sahibi taş ustası da sanatını sergilemiş ve çok güzel bir iş çıkartmış.

Önceki yazımı okumayı unutmayın: Bahçe ve Arka Bahçe İstinat Duvarı Fikirleri ve Teraslı Bahçeler

Bunu okumalısın

Bahçe ve Arka Bahçe İstinat Duvarı Fikirleri ve Teraslı Bahçeler

İstinat duvarları ile en lüks ve en güzel teras bahçelerinin bulunduğu fotoğraf galerimize hoş geldiniz. …

Bir Cevap Yazın