Doğal Taşları Döşereyerek Hayvan Figürleri Yapmak

Bu yazımda biraz daha farklı bir çalışma ile sizlerleyim doğal taşları döşereyerek hayvan figürleri yapmak. Bu güzel çalışmayı yapmak için ihtiyacımı olan şeyler dere yataklarından yada deniz kenarlarından toplanmış yapacağınız figüre göre değişecek olan taşlar ve birde taş yapıştırıcı. Taş yapıştırıcıyı ben n11.com da buldum taş yapıştırıcı adından bu işinizi görecektir.

Örnek olarak bir timsah çalışması yapacağınızı varsayalım. Bu çalışmayı bir duvara mı yoksa zemine mi yapacağınıza karar verin ve unutmayın duvara bu çalışmayı yapmak düşündüğünüz kadar kolay olmayacaktır. Kullanacağınız yapıştırıcının hemen kuruması ve taşları duvarda tutabilecek bir güce sahip olması gerekmektedir. Kesinlikle imkansız değildir bu görsellerdeki çalışmaların bir çoğu duvara kaplama olarak yapılmıştır.

Duvara istediğiniz büyüklükte bir timsah görseli çizin sadece dış hatları olsun. Elinizdeki taşların büyüklük ve küçüklüğüne göre ayarlayarak çizin ve kafanızdan hangi taşları nerelere koyacağınızı hayal edin. Çizim bittikten sonra benim aşağıda paylaşmış olduğum timsah görselinden yararlanarak taşları döşemeye başlayın. Kesinlikle kusursuz bir çalışma olması için kendinizi kasmayın ve olduğu kadar yapın. Daha sonra eksiklerinizi tespit edin ve bir timsah için ortalama ne kadar taş kullandığınızı not alın. Belli mi olur belkide bu sizin için bir iş fırsatı bir girişimcilik modeli olacaktır.

Doğal Taşları Döşereyerek Hayvan Figürleri Yapmak

Eğer böyle bir çalışma yaparsanız görsellerini mutlaka benimle paylaşın sitede yayınlamaktan büyük zevk duyacağım.

Facebook sayfamı beğenmeyi unutmayın. https://www.facebook.com/dogaltasevler/

Resimler için kaynak: http://www.sassidautore.it/animali.html

Sevgiyle kalın.

Bunu okumalısın

Doğal çakıl taşları ile dekorasyon

Bir gün ara verdik ve yeniden yazmaya başladık bugün konu Doğal çakıl taşları ile dekorasyon konusunu …

Bir Cevap Yazın