Bahçede Doğaltaş

Doğaltaşlar ile çalışmak onlar ile birşeyler yapmak çok zevklidir özellikle bahçede doğaltaş kullanmak çok çok huzur verir insana. Her şey sizin hayal gücünüze ve elinizdeki doğal taş çeşitlerine kalmıştır. Bu yazımda sizlere birkaç örnek doğaltaş çalışması ile bahçelerinizde doğal taşlar ile neler yapılabilir onları göstermeye çalışacağım.

Bahçede Doğaltaş

Müsait bir bahçeniz var ise bu aşağıdaki uygulamalar tam sizler için. Ustaya ihtiyacınız olmayacak çalışmalar. Taşları bulmak çok zor değil bir çoğu çevrenizde bulunabilir.

Taşlar ile bahçe duvarı yapımı

Bahçenizin çevresine yada evinizin bir tarafına bir duvar yapmanız gerekecek ise bu şekilde bir duvar yaparak dikkat çekici bir çalışma çıkartmış olursunuz. Normal taşlar üst üste konularak yapılmış bir duvar belirli kısımlara gelindiği zaman farklı desenlerde taşlar farklı dik şekilde konularak ağaç figürü ortaya çıkartılmış başarılı bir çalışma olmuş

Bahçede Doğaltaş

Taşlar ile bahçeye çiçeklik yapımı

Bu çalışma ile bahçemizin kod farkını da ortadan kaldırmış oluyoruz. Çalışma için moloz taşları kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken taşları dikkatli ve yıkılmayacak bir şekilde üst üste koymak ile düzey bir ustalık gerektirmiyor.

Bahçede Doğaltaş

Bahçeye taşlar ile oturma alanı yapımı

Geniş ve müsait bir bahçeniz varsa en iyi fikirlerden birisi de bahçeye duvarları taşlar ile yapılmış bir oturma alanı ve taştan yapılmış süs şelale yapmak olabilir. Bu çalışmada biraz ustalık gereken yerler var diyebilirim. Resim yabancı bir kaynaktan alındı ama kullanılan taşlar Manavgat kayrak taşı ile aynı görünüme sahip gibi duruyor. Temini zor olmayan bir taş türüdür. Ölçüleri uygun bir şekilde alındığı zaman kolay yapılabilir bir çalışma aslında. Duvar örme işlemi bittiği zaman üst kısma küpeşte dediğimiz kısmı yapıyorsunuz.

Bahçede Doğaltaş

 

Rastgele bahçeye atın

Eğer hiç yapamıyor iseniz sağdan soldan doğal taşlar toplayıp bahçenize yığın arasına toprak dökün ve içine rastgele çiçek tohumları atın bakın neler olacak.

Bahçede Doğaltaş

Lütfen aklınıza takılan her türlü konuda bana yazın. İster yazılara yorum olarak ekleyin isterseniz iletişim bölümünden mesaj gönderin. Elimden geldiğince herkese doğaltaş konusunda yardımcı olmak istiyorum.

Sevgiyle kalın

Beğendiğiniz yazıları paylaşmayı unutmayın.

Bunu okumalısın

Manavgat Kayrak Taşı

Manavgat Kayrak Taşı içerisindeki kum ve çakıl karışımı (Agrega)  sayesinde diğer taşlara göre avantajları çoktur. …

Bir Cevap Yazın