Sitede doğal taşlar iler ilgili herşeyi bulabileceksiniz

doğal-taş-ile-bahçe-duvarı-1Bu Sitede doğal taşlar iler ilgili herşeyi bulabileceksiniz. Doğal taş firmaları ile ilgili paylaşımları doğal taş firmalarının paylaştığı çalışmaları ve daha birçok şeyi bulabileceksiniz. Sizlerinde bildiği gibi sektör Türkiye de hızla büyümeye başlayan bir sektör biz de bu sektörü herkese tanıtmaya karar verdik daha doğrusu verdim. Bu sitede yazılar kısa kısa görseller bol bol olacak.

Sevgiyle kalın

Mehmet

Bunu okumalısın

1 Ton Taş Kaç Metre Duvar Yapar?

1 Ton Taş Kaç Metre Duvar Yapar? Manavgat taşı, doğal taş ev yapımında sıkça tercih …

2 comments

 1. bu tas evlerin duvar genisligi kac cm?kulllanilan tasin olcusu nedir?akdeniz ikliminde kilimaya ihtiyac duymayacak sekilde bir tas ev yapmak mumkunmu?

  • Adem bey;
   Duvar genişliği tamamen sizin isteğinize bağlı. Piyasada ev yapımında kullanılan çok çeşit taş var. Bizim elimizdeki taşların genişliği standart değil mesela. Tek taş ile 50 cm den tutun da 1 m’ye kadar duvar yapmanız mümkün.
   Artıları şunlar; Dışarıdaki soğuk ya da sıcak hava taşın genişliğine bağlı olarak evin içine geç ulaşır. Kışın içeride yaktığınız soba duvardaki taşları ısıtır ısınan taşların yeniden soğuması diğer yapı malzemelerine göre daha yavaştır yani ısıyı uzunca zaman üzerinde tutabilir bu da ısıtma giderlerinizi azaltacaktır. Yine aynı şekilde yazın evin içinde çalışan klimanın soğuttuğu taşlar üzerindeki serinliği uzunca zaman salmayacaktır.
   Eskileri; Sayabileceğim çok fazla bir eksisi yoktur ev yapılmadan önce elektrik, su gibi tüm tesisat sonradan iş çıkmayacak şekilde yapılıyorsa sıkıntı çıkmaz. Eğer bir kablo ya da boru geçirmek isterseniz bu zor olacaktır zira taşları delmek ya da kırmak kolay olmayacaktır. Eğer taşlar çok geniş kullanılırsa iç mekanı daraltacaktır.

Bir Cevap Yazın