145 m2 Küçük Taş Ev Modeli

Küçük taş ev modeli taş evler içinde en çok tercih edilen modellerdendir. Aileyi alıp sakin huzurlu bir vakit geçirmek için ideal bir seçimdir. Önceki yazılarımızı takip edenler bilirler benimde en çok sevdiğim modellerdendir. 145 m2 Küçük Taş Ev Modeli de küçük ev sevenlerin çok beğeneceği bir model.

Bir önceki yazımızda paylaştığımız  Küçük Taş Ev Modeli yazısındaki çalışmaları yapan firma Piedras Rústicas Gallegas SLU imzalıdır bu yazımızdaki çalışma da. Kesinlikle yaptığı işin hakkını sonuna kadar veren bir firma. 

Taş evde sadelik en çok aradığım özelliklerden biridir. Gereksiz süslemelerden kaçınılmalı yalın olmalı ev dediğiniz. Türkiye’de sayılı ustalar var işin hakkını veren. Burada gördüğünüz taş işçiliği çok büyük tecrübe isteyen bir çalışma değil. Taşlar da çok özel taşlar değiller. Demek istediğimiz normal taşlardan da güzel işler çıkarılabilir. Önemli olan yapacağımız işe konsantre olmak zihinde canlandırmak. Taşların renk kombinasyonundan dolayı arada farklı konulan taşlar gözü yormuyor. Bizim ustalarımız bu aradaki taşların çok belirgin renklerden tercih ediyor ve çok klişe bir iş çıkıyor ortaya.

Doğal Taş Evlerde Tavan

Taş evlerde en çok ters tavan tercih edilir. Hem gösteriş açısından hemde maliyet açısından etkisi çoktur. Burada gördüğünüz gibi sade bir tavan çalışması yapılmış. Evin içine ait görüntü yok ama muhtemelen içerisi de aynı şekilde yapılmıştır.

Bu evin oturum alanı 178 m2 kullanım alanı ise 145 m2.

Evin planı aşağıdadır.

Ev ile ilgili diğer dosyalara linklerden ulaşabilirsiniz. Bu çalışma bize ait değildir. Lütfen ev ile ilgili maliyet sorularını bize sormayın. Doğal taş ustaları facebook grubumuza katılarak diğer ustalara sorabilirsiniz https://www.facebook.com/groups/tasustalari/

145 m2 Küçük Taş Ev Modeli Planı 1

145 m2 Küçük Taş Ev Modeli Planı 2

145 m2 Küçük Taş Ev Modeli Planı 3

Yazılarımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın lütfen.

Bunu okumalısın

Taş Evler Pahalı mı? Doğru Bilinen Yanlışlar ve Gerçek Maliyetler

Taş evler, hem tarihi dokusu hem de doğal görünümüyle birçok kişinin hayallerini süslüyor. Ancak, yaygın …

Bir Cevap Yazın