Doğal taş kaplama mutfak

Doğal taş kaplama mutfak

Eşlerimizin ve annelerimizin en çok zamanını geçirdiği mutfakları da biraz dekore etme zamanına geldi sıra. İç mekanda doğal taş kullanımı konusunda sizlere birkaç yazı öncesinde bahsetmiştim. İç mekanda doğal taş kullanımında ışık iyi kullanılmalı ve büyük taş kullanılmamalıdır demiştim. İç mekanda doğal taşlar kullanılırken en çok dikkat edilecek husus taşların çıta şeklinde kesilmiş olması ve mümkün olduğunca küçük kaplama yapılmalıdır. Bunu hazır şekilde bazı yapı marketleri satıyor ama ben bu modelleri çok önermiyorum.

Taş kaplama mutfak

Doğal taş kaplama mutfak. Buraya baktığımız zaman uzunluk olarak serbest ölçüdeki taşlar kullanılmış yüksekliği ise abartıya kaçılmadan serbest ölçüde bırakılmış ve gerçekten doğal bir görünüm elde edilmiş.

Doğal taş kaplama mutfak (1)

Üstteki resimle aynı ortak çalışmayı görüyorsunuz çünkü bunun nedeni iç mekanda bu standart değil ama olması yapılması gereken doğal taş kaplama modelidir. Taşlar küçük olmalı ve bu renk tonları kullanılmalıdır ideali bu şekildedir. Dikkat edin mutfak ne kadar çok ışık alıyor ve taşların doğallığını yansıtıyor.

Doğal taş kaplama mutfak (2)

Mutfak tezgahının hemen üstündeki bu doğal taş kaplama çalışmasında taşlar düz şekilde kaplama yerine biraz daha girintili çıkıntılı olmasına dikkat edilmiş. Bunun nedeni daha çok doğallık beklentisidir. Çünkü son zamanlarda taş kaplama görünümünde duvar kağıdı kullanımı arttığı için o hissi vermemesi adına taşlar girintili ve çıkıntılı olarak kaplanmıştır. Üst kısımdaki mobilyalar ile uyumlu olmadığını söylemeden edemeyeceğim 🙁

Doğal taş kaplama mutfak (3)

Buradaki çalışmada ise standart boylarda taşlar ile kaplanmış bir mutfak görmekteyiz. Bu çalışmada taşların boyunun aynı olmasından dolayı taşlar duvar kağıdı görümü verdiğinden insanda doğallık hissi uyandırmamaktadır. Mutfak mobilyası renk seçimi her ne kadar güzel olsa da taş seçimi yanlış.

Doğal taş kaplama mutfak (4)

Ne kadar sade bir çalışma olmuş öyle değil mi? Çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok sade minimal bir çalışma olmuş ve hemen üzerinde spot lamba ile aydınlatılmış.

Doğal taş kaplama mutfak (6)

Büyük ve çok iyi ışık alan bir mutfak çok güzel bir çalışma ile taş kaplama yapılmış.

Doğal taş kaplama mutfak (7)

Unutma: İç mekanda taş kaplama yapacağınız alanı iyi ışık almalı yada iyi aydınlatmalısınız. Doğal taşların doğal halini ve rengini almak için bu gerekli.

Sevgiyle Kalın.

Beğendiğiniz yazıları paylaşmayı unutmayın.

Görsel Kaynak: google görseller

 

Bunu okumalısın

En güzel taş ev kaplama modelleri

En güzel taş ev kaplama modelleri Taş evleri çok seviyorsunuz ama eviniz var sıfırdan ev …

Bir Cevap Yazın