Taş kaplama ev modelleri

Yeni bir taş kaplama ev modelleri yazısı ile sizlere taş evlerde renk uyumu ve çevre uyumu ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Taş ev yaptırmaya karar verdiniz ama lütfen iyi bir araştırma yapmadan bu işe hemen atılmayın. Aşağıdaki resimlerde sizlere örnekler üzerinden anlatmaya çalışacağım nedenini. Türkiye jeolojik yapısı gereği çok farklı taş türüne sahip bir yer. Çok farklı renk, desen ve sertlik derecesinde taşlar var.

Taş kaplama ev modelleri

Sarı taşlar ile ev kaplama

Bu çalışmada sarı ve beyaz renklerde taşlar ile bir yapı görüyorsunuz. Doğa ile uyumuna dikkat edin lütfen. Yapının yapıldığı alanda önceden var olan taşlar olduğunu görüyorsunuz rengi sarıyı andıran taşlar var. Bu taş rengi tercih eden kişi doğru bir karar vermiş ve bu renk taş kullanmış. Aynı şekilde yapının diğer kısımlarında da aynı renk tonlarını kullanarak bir ahenk uyum içinde yapıyı tamamlamış görünüyor.

Taş kaplama ev modelleri (1)

Amerikan tipi taş ev

Evde kullanılan taş kaplama ile bahçenin dekore edildiği taş renginin aynı olduğunu görüyorsunuz bunlar çok ince ve önemli konulardır taş ev yaptırırken. Evi beyaz bir taş ile kaplayabilir bahçe aynı renginde kalabilirdi ama hiç hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktı. Evin çatı kaplaması da dahil tam bir uyum içinde bir çalışma olmuş.

Taş kaplama ev modelleri (2)

Şato tipi taş ev

Dış kısımda harç kullanılmadan yapılmış havası ile karşımıza çıkan bu ev ise asimetrik döşenmiş taşlar ile benim sevdiğim yapı modeli olarak karşımızda. Benim sevdiğim kısmı taşların belli bir şeye göre hiza alınmadan rastgele yapılması, zaten doğal denildiği zamanda bu şekilde olmalı diye düşünüyorum.

Taş kaplama ev modelleri (3)

Yığma taşlar ile yapılmış ev

Yığma taşlar ile rastgele yapılmış havası var bu modelde. Balkon kısmında kullanılan ahşap sundurma ve çatı kaplamasındaki kullanılan renk ile uyumu tamamlamış görünüyor. Bu model taş kaplama değil tamamen taştan inşa edilmiş bir ev.

Taş kaplama ev modelleri (4)

İki renk taş kaplama ev modeli

Bu çalışmada ise birbirine yakın iki farklı renkte taş kullanılmış ve başarılı bir çalışma ortaya çıkmış. İki renk taş kullanılarak yapılan çalışmaları severim abartılmadığı zaman. Bu modelde ise abartılmadan bir çalışma yapılmış çok başarılı olunmuş. Kapı ve pencere doğramalarının rengine dikkat ederseniz siyah taşları tamamlıyor. Harika bir çalışma olmuş diyebilirim

Taş kaplama ev modelleri (5)

Doğal taş ev ve sarmaşık

İzin verin sarmaşıklar duvarlarınızı sarsın her şey daha doğal halini alsın buna izin verin işte o zaman her şey daha doğal görünecektir.

Taş kaplama ev modelleri (7)

Doğal taş ev yazlık

Ne kadar hoş değil mi? Çim derzli taşlar döşenmiş ve aynı renkteki taşlar ile ev yapılmış bacasına varana kadar. Çok başarılı çok sade bir çalışma olmuş. Taş kaplama ev modelleri (9)

Beğendiğiniz yazıyı paylaşmayı unutmayın lütfen.

Görsel kaynağı: http://www.houzz.com/

Bunu okumalısın

En güzel taş ev kaplama modelleri

En güzel taş ev kaplama modelleri Taş evleri çok seviyorsunuz ama eviniz var sıfırdan ev …

Bir Cevap Yazın