En güzel taş ev kaplama modelleri

En güzel taş ev kaplama modelleri

Taş evleri çok seviyorsunuz ama eviniz var sıfırdan ev yaptırmak zorunda değilsiniz. Evinizin tadilat zamanı geldiyse ve eviniz taş kaplama için müsait ise bu yazımızı okumaya devam edin. Müstakil bir eviniz var tadilat zamanı geldi diyelim sıvaları dökülmeye başladı çatlaklar var vs. Yıkıp sıfırdan taş ev yaptırmak yerine taş kaplama yapabilirsiniz. Taş kaplama sadece dekoratif amaçlı yapılan bir çalışma değildir.

Taş kaplamanın taş evden farkı nedir?

Taş evlerde duvarlar taştan yapılır. Taş evin duvar kalınlığı ortalama olarak 50  cm civarındadır ve isteye bağlıdır daha kalın ya da daha ince yapılabilir. Taş kaplama evlerde normal kaba sıva üzerine 3-5 cm kalınlığında taşların kaplanması ile eve dekoratif taş ev görünümü verilir. Taş kaplama evlerde taşlar çok kalın tercih edilmez. Kaplama yapılacak alanda kolay yapışması açısından ve dekoratif açıdan taşların küçük olması daha çok tercih sebebidir. Bu arada ev kaplamada kullanılan taşlara kayrak taşı denir.

Taş duvar evlerde ısı yalıtımı daha fazladır ama taş kaplama evlerde ısı yalıtımı normal duvara göre fazla ama ataş duvara göre azdır.

Usta ellerde taş kaplama çok güzel sonuçlar çıkarır. Binanın ömrünü uzatır boya badana gerektirmez.

Çok hoşunuza gidecek birkaç modeli sizler için bir araya getirdik.

Bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Panoramik deniz manzaralı olağanüstü taş villa

Not: Çalışmalar bize ait değildir.

Doğal taş ustaları grubumuza katılarak sormak istediniz soruları ustalarımıza sorabilirsiniz.

Bunu okumalısın

Taş Duvar Kaplama

Taş Duvar Kaplama: Estetik ve Dayanıklılığın Buluştuğu Çözüm Taş duvar kaplama, hem iç hem de …

Bir Cevap Yazın