Kuvarsit İnce Doğaltaş Kaplama

2
171

Daha çok doğal taş evler videosu için youtube kanalıma abone olun.

Kuvarsit İnce Doğaltaş Kaplama işi benim daha çok dış mekanlarda açık alanlarda kullanılmasını tavsiye ettiğim bir taş kaplama işi türüdür. Neden iç mekanlarda tercih etmiyorum; Bu taşlar biraz daha büyük ebatlarda olduğu için iç mekanlarda hoş durmayacaktır. İç mekanlarda kullanılacak kaplamalar daha çok küçük ebatlarda olursa sıkıcı olmaz ve insan gözünü yormaz. Bundan birkaç yazı öncesi sizlere İç Mekanda Doğal Taş Kaplama hakkında bilgi vermiştim. Orada da göreceğiniz gibi taşlar çok fazla büyük değillerdir ve daha çok yatay olarak büyüktür sadece. Kuvarsit ince  doğaltaş kaplama’da ise taşların boyları serbest boy olacağı için zaman zaman daha büyük olacaktır.

Dış mekanlarınıza ayrı bir hava katar. Örneğin bahçenizde bir barbekü köşesi düşünüyorsanız onun etrafını bununla kaplayabilirsiniz keyif verici olacaktır. Eğer iç mekanda kullanmak isterseniz mekanın ışık aldığından ve geniş olduğundan emin olun o zaman yine güzel bir his verecektir.

Kuvarsit İnce Doğaltaş Kaplama

Kuvarsit taş nedir;

Kuvarsit (< Fransızca/İngilizceQuartzite < AlmancaQuarzit[1]) , genel olarak kuvars kumu tanelerinin, silisten meydana gelmiş bir çimento ile birbirlerine çok sağlam şekilde bağlanmalarıyla oluşmuş direnci yüksek bir kayaçolup, sedimanter ve metamorfik olmak üzere 2 çeşidi mevcuttur. Kuvarsitin kimyasal bileşimi, kuvars, kumtaşı (kuvarslı gre) ve kuvars kumu gibi SiO2 olup, ancak kuvarsit içerisinde çeşitli miktarlarda feldspat, mika, kil,manyetit, hematit, granat, rutil, kireçtaşı vb. bulunabilir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuvarsit

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mhmtkyPelin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Pelin
Ziyaretçi
Pelin

Kurumsal firma var mı bu işi yapan tr de ?