Alaçatı taş ev modelleri

Benim aklıma Alaçatı denildiği zaman Alaçatı taş ev modelleri gelmekte. Bunun nedeni yaptığım iş ile ilgili olsa gerek.

Alaçatı taş ev modelleriAlaçatı taş ev modelleri

Alaçatı Neresidir?

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir. 2000 yılı rakamlarına göre nufusu 8.401 kişidir. 704 kilometrekarelik alanında birçok eğlence mekânı ve oteli barındıran Alaçatı, Ege Bölgesi’nin önemli tatil beldelerinden biridir.

Alaçatı’daki evler rum taş ev modelleri ile yeniden restore ediliyor yada yeniden yapılıyor artık. Bugün ki yazımda bu işi çok iyi yaptığını düşündüğüm bir firma ile karşılaştım. Projelerini gerçekten iyi yönetiyor iyi iş çıkarıyorlar. Yapılarda rum taş evlerinin aynı mimarisini vererek bölgedeki diğer evler ile uyumlu olmasını sağlamaya çalışmışlar.

Bu bölgeye ait daha çok taş ev modeli ile ilgili paylaşımlarda ilerleyen günlerde bulunacağım.

Alaçatı taş ev modelleriAlaçatı taş ev modelleri

Arkadaşlar beğendiğiniz yazıları paylaşmayı unutmayın lütfen birde facebook sayfamı da beğenirseniz çok memnun olurum https://www.facebook.com/dogaltasevler/

Görsel kaynağı : http://www.veryerilerinsaat.com/

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

3 comments

  1. Ben doğal taş evlerde daha çok tek katlı modelleri seviyorum. Bu çalışma da çok güzel ama tek katlı evler sanki daha kullanışlı gibi. Hele düz duvar şeklinde falan yapılanlar var onlar zaten birşeye benzemiyor. Bu yazınızdaki güzel mesela https://dogaltasevler.com/2016/01/26/tek-katli-tas-ev/

  2. Alaçatı zaten gezip görmek istediğim bir yer. Doğal taş modelleri de gerçekten çok hoş görünüyor.

  3. Gerçekten Değerine değer katan Evler Alaçatı taş evleri. Özellikle son 5 10 sene içerisinde inanılmaz değerlendi. Taş evlerinin kalitesi, plajlarının güzelliği ve doğallığıyla cezbediyor. Çok güzel bir butik taş otel de kalmıştım Hacımemiş mahallesindeydi sanırım. Umarım biz de sahip olabiliriz günün birinde.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: