Tek Katlı Taş Ev Modeli Garajlı

Tek katlı taş ev modeli tasarımları çok sevdiğimi daha önce söylemiştim ve taş ev modelleri kateforisine eklediğim Tek katlı taş ev buradan okuyabilirsiniz. Evet bugün sizlere yabancı bir kaynaktan edinmiş olduğum çok komforlu görünen bir taş ev modeli hakkında bilgiler verip görselleri yorumlayacağım.

Tek Katlı Taş Ev Modeli Garajlı

Resimlerde görmüş olduğunuz bu çalışma bitmiş bir çalışma değil projedir. Ama baktığımız zaman çok harika bir iş çıkacağa benziyor. Ben tek katlı evlerde amerikan modeli olan garajın evin hemen yanında olmasını çok seviyorum.  Biliyorsunuz birçok büyük amerikan firması bu garajlarda kurulmuş belki bizimde evimizin yanında garaj olsaydı daha iyidini yapabilirdik 🙂

Google, Apple, Microsoft, Amazon, Disney, Hewlett – Packard

Bunlar büyük amerikan garaj şirketlerinden bazıları.

Biz konumuza dönecek olursak eğer, İki araçlık garaja sahip bu ev 4-5 kişilik bir aile için tasarlanmış. Normal bir odanın yanı sıra geniş bir yemek alanı, kiler, mutfak ve oturma odası oluşturur. Çok detaya girmek istemiyorum iç kısım olarak bizi daha çok taş dekorların kullanıldığı kısımlar ilgilendiriyor.

Binada çok ölçülü olmayan doğal yapı taşları kullanılmış ve evin her kısmında değil görsel açıdan daha çok hoş görünebilecek açılarda doğal taşlar kullanılmış. Ön ve arka taraf girişlerinde kullanılmamış yan duvarlarda kullanılmıştır.

Araba garajı girişinde sağda ve solda yine aynı şekilde doğal taşlar ile yaklaşık yarım metre boyunda bir duvar yapılmıştır. Araba garajı kapısına kadar 3 numaradan biraz büyük görünen mıcır çakıl taşları dökülerek çamur oluşmasının önüne geçilmiş ve doğallık korunmuştur. Bu çalışmayı çok beğendiğimi söylemeden edemeceğim çünkü kullanışlı bir çalışma olduğu kesin. Daha fazla detay vardı ama sizlere iletemedim sizinde gördüğünüz gibi evin ön yüzünde güneş paneller var ve buna benzer iç kısımda çok daha fazla teknik detay var.

Şöyle bir toparlamamız gerekirse hem doğallığı hemde şıklığı bir araya getiren bir çalışma olmuş.

Paylaşmayı unutmayın lütfen.

Sevgiyle Kalın

Mehmet

Görsel kaynağı: http://hhomedesign.com/?p=17640

Bunu okumalısın

Taş Ev mi Beton Ev mi?

Taş Ev mi Beton Ev mi? Hangi Seçim Daha Doğru? Ev yapımında taş ve beton …

Bir Cevap Yazın