Bahçeli ve sonsuzluk havuzlu taş ev

Bir taş ev düşünün bahçesi var ve havuzuna girdiğiniz zaman sonsuzluk hissi duyuyorsunuz.

Bu siteyi açarken şu amaçla açmıştım, insanları doğal taş evler konusunda bilgilendirmek, yapılan güzel çalışmaları kendi yorumlarımı katarak paylaşmak. Doğal taş çalışmaları yapan bir firma olmamıza rağmen paylaşımlarımın yarısı neredeyse işini güzel yapan diğer yerli yabancı firmalara ait.

Bu yazımda sizlere işini çok güzel yapan bir başka firmadan bahsedeceğim İtalyan bir firma. Bu işi güzel yaptığını düşünmeme neden olan bir çok şey var onları sizler için yorumlamaya çalışacağım.

Taş evin özellikleri

Ev havuzlu ve bahçeli bir ev yaklaşık olarak 200 m2. Ev üç kat üzerine yayılmış ve el yapımı pişmiş toprak zeminler ve çıplak ahşap kirişli tavanlar gibi Umbrian evlerinin tipik rustik tarzında kaliteli malzemelerle yapılmıştır. Zemin katta, bahçeye ve arka planda Todi ile vadiye bakan büyük bir pencere ile karakterize edilmiş şömineli rahat bir oturma odası bulunmaktadır. Ayrıca yüzme havuzu manzaralı panoramik sundurma erişimli yemek odası. Üst katta suite banyo ve gardırop bulunan çift kişilik yatak odası. En üst katta iki çift kişilik yatak odası ve bir banyo bulunmaktadır.  Her odanın kendi özel terası vardır. Zemin kat, çıplak ahşap kirişlere, terakota zeminlere ve zemin radyatörlere sahip yüksek tavanlarla karakterize edilmiştir. Basamaklı bir düzeyde bodrum katında bir yatak odası, TV alanı, depolama, çamaşır, kiler ve garaj. Bakımlı bahçe ve yüzme havuzu ile çevrili, 5000 metrekarelik 1 hektarlık (2,471 dönüm) arazi. Kesinlikle panoramik ve güneşli bir konumda bulunan yüzme havuzu, Todi manzaralı sonsuzdur.

Genel yorumum

Taş ev konum olarak çok güzel bir yere yapılmış doğru manzara açıları tercih edilmiş. Ülkemizde örneklerini henüz görmek pek mümkün değil bunun nedeni de yapılan işçilik ve kullanılan malzemelerin taş ev yaptırmak isteyenlere pahalı gelmesidir. Günlük en az 2-3 adet telefon veya sosyal medya yoluyla ulaşıyorlar “biz taş ev yaptırmak istiyoruz 100 m2 ev ne kadar” gibi sorular alıyoruz. Biliyorum dışarıdan bakıldığı zaman insanı büyülüyor taş evler ve sizlerde sahip olmak istiyorsunuz ama direk aramadan veya mesaj atmadan önce biraz araştırma yapın farklı firmaların sayfalarını dolaşın okuyun fikir sahibi olun.

Taş ev fiyatı

Bu yazımızda sözü geçen evin fiyatı 950.000 € Türk lirası ile güncel kurdan 5.826.755,27 Türk Lirası

Önceki yazımı okudunuz mu? Kumluca’da İki Katlı Taş Ev Uygulaması

Kaynak: http://it.apolloniblom.com/property/casa-il-timo-todi-umbria/

Paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

2 comments

  1. Hi I know the info in this beautiful stone house was posted in 2018 but this is exactly they type of house and lot I am looking for as a place to retire in Turkey. Is this house still on the market and where exactly is it? It will be appreciated if you can please get back to me. Thanks.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: