Kumluca’da İki Katlı Taş Ev Uygulaması

Kumluca’da iki katlı taş ev uygulaması daha önce bir çok projede beraber çalıştığımız ustamız İsmail usta tarafından ustalığı yapılan bir projedir. Uygulamanın doğal taş tedariği tarafımızdan yapılmaktadır.  Muğla Fethiye’de yapacağımız bir taş ev çalışması için müşterimizi ziyaret ettik ve dönüşte taş tedariği yaptığımız iş ortağımızı da uygulama alanında görmek istedik.

İsmail usta ile bir çok projede beraber çalıştığımızı belirtmiştim. Kısa bir video çekip kendisinden taş ev yaptırmak isteyen ve bu işe gönül verenleri bilgilendirecek bir kaç şey söylemesini istedim ve beni kırmadan Kumluca’nın o nemli havasında bir video çektik.

3 boyutlu taş duvar

Her bir taşa 50 çekiç darbesi ve 200 tarak yaptığını söylüyor ve her bir taşı tek tek işliyor. Derzlerin birbirini görmediği 3 boyutlu bir model olduğunu anlattı. Bu yaptığı taş evde duvar kalınlığının 45-55 cm olmasından dolayı kendinden izolasyonlu bir ev olacağını, kışın sıcak yazın serin bir ev olacağını söylüyor. Farklı renklerde ve farklı ebatlarda kullandığı doğal taşlar ile asimetrik bir görüntü elde etmiş olacak ve çok başarılı bir çalışma ortaya çıkacak.

Taş ev yaptırmak istiyorum

Taş ev yaptırmak diğer yapı modellerine göre önce pahalı görünebilir bunu yıllara, sağlığınıza ve aldığınız keyfe göre değerlendirdiğiniz zaman diğer yapı modellerinden çok daha hesaplı oluyor. Sizde taş ev sahibi olmak isterseniz mutlaka bu işi iyi yaptığını düşündüğünüz firmalardan ustalardan bilgi alın. Bir kaç yere sorun. Taş ev yaptırmaya karar verdiğinizde fiyat arayışına başlamadan önce elinizdekileri bir yere not edin karşı tarafa bu bilgileri aktarın.  Çünkü gerçekten zaman çok değerli özellikle ustalar zor şartlarda çalışıyor ve sizler sadece merakınızı gidermek için bir ustayı aradığınız zaman hem vaktini çalıyorsunuz, hem işinden alıkoyuyorsunuz.

  1. Taş evin yapılacağı yer imarlı mı?
  2. Taş evin yapılacağı yerde hali hazırda bir ev var ve onun yerine mi yapılacak?
  3. Ustalar için konaklayacak yeriniz var mı?
  4. Sadece usta mı istiyorsunuz?
  5. Doğal taşın nakliyesinin il dışına ulaşımı taşın kendisi kadar pahalı olabiliyor bilginiz var mı?

Bunları daha çok sıralayıp gitmek mümkün. Ben bütün maillere mümkün olduğunca cevap vermeye çalışıyorum bütün yorumları yanıtlamak istiyorum elimden geldiğince. Soru sormaktan, yorum yazmaktan çekinmeyin. Önce yorum olarak sorun fikir alın eğer yeterince fikir sahibi iseniz iletişim bölümünden mail atın daha detaylı bilgi verelim.


Beğendiğiniz yazılarımı paylaşmayı unutmayın.

Facebook sayfamız : @dogaltasevler

İnstagram sayfamız: @dogaltasevler

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

Bir yorum

  1. Taşra stone olarak siz böyle güzel taşlar temin ettiğiniz sürece bizde böyle güzel evler yapmaya elimizden geldiğince 22 yıllık tecrübemizle devam edeceğiz,
    imalatını yaptığımız kumlucadaki bu taş villayı görselinizde paylaşarak bize kattığınız katkıdan dolayıda teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: