Taş Duvarlı 30 Yaratıcı Mutfak

Taş Duvarlı 30 Yaratıcı Mutfak yazım ile yeniden merhabalar. Doğal taşları her yerde görmek mümkün yeter ki hayal edin ve isteyin. Bu makalede tasarım ve modanın ne kadar döngüsel olduğunu, modası geçtiğini düşündüğümüz bir şeyin bir anda hızlı bir şekilde trendler listesinin en tepesine çıktığını görmek gerçekten çok şaşırtıcı.  Monotonluğu engelleyen ve sürekli değişimi isteyen temel insan tabiatına atfedebileceğimiz bir şeydir.

Taş duvarlar bu kategoriye mükemmel uyum sağlar. Çok uzun zaman önce, cilalanmış yüzeyler ve sıcak olan ultra modern yüzeylerdi. Ama şimdi herkes dokusal kontrast, güzellik ve özgünlük görmek istiyor. Ahır tadilatları ve endüstriyel depo dönüşümleri yaygındır, taş duvarlar açık alanlardan ve muhteşem banyolara, rahat yatak odalarına kadar taşınmıştır.

 

Bugün modern ergonomiyi ve farklı estetiği birleştirmek için çaba harcamadan adapte olurken, taş duvarların rustik cazibesini yücelten 30 muhteşem mutfaktan geçiyoruz. Yaratıcı tasarımcılar taş duvarını çeşitli mutfaklarla harmanlamanın yollarını bulduklarından, ne tarz ne de renk şeması burada bir engel teşkil etmiyor. Ayaklarını yukarı kaldır, en sevdiğin meşrubatını al ve keyfini çıkar!

Akıllı Modern Mutfaklar
Taş duvarlı mutfaklar söz konusu olduğunda en olası adaylarla başlıyoruz. Kombinasyonun gözükmediği gibi, kafaları çeviren ve daha sıradan mutfağa büyüleyici bir odak noktası veren bir füzyon. Çağdaş bir mutfaktaki taş duvar sadece bir yönden daha fazla kontrast sunan vurgu özelliklerinden biri olabilir. Ancak, mevcut taş duvarlı bir mutfağın modern bir başyapıt haline dönüştürülmesi, doğru mutfak adası, akıllı dolaplar ve çağdaş aydınlatma ile eşit ölçüde elde edilebilir.

Rustik ve Çiftlik Evi
Burada, taş duvarlı bir mutfağı şekillendirmenin yollarını düşünürken otomatik olarak yönelme eğiliminde olduğunuz iki stil vardır. Bu mutfaklarda taş duvar, mekanın stilini zenginleştiren doğal bir zemine vurgulayıcı bir katkı olarak ortaya çıkıyor. Daha kaba tonlarda kaplanmış bir arka plandan yararlanırken, kaba yüzeyli taş duvarlar ve yığılmış bir görünüm rustik tarzda daha iyi uyum sağlar. Burada seçtiğiniz taş, kesinlikle mutfağın stilini ve renk şemasını tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm alanın görsel olarak ne kadar karanlık veya aydınlık olduğunu da belirler.

Ahşap ve taş

Hem rustik hem de çiftlik evlerinde her zaman koz getiren bir ikilidir. Ahşap dolaplarınızın, mutfak adasının, bar taburelerinizin ve açık raflarınızın tarzı, büyük olasılıkla taş duvarın arka planından ziyade mutfak içindeki ruh halini yaratacaktır. Genel bir kural olarak, seçtiğiniz doğal taş daha koyu, ahşap karşılığı ise mükemmel dengeyi sağlamak olmalıdır!

Rahat Akdeniz Mutfağı
Açıkta kalan tavan kirişleri, koyu renkli ahşap tonları, sıcak, çekici bir renk tonu ve tabii ki bol miktarda doku; Akdeniz mutfağı, sizi kendi doğal manyetizmasıyla çeken bir dünyadır. Taş duvarlı güzel bir Akdeniz mutfağı, günlük hayatın akınından kurtulabileceğiniz, dinlenebileceğiniz ve bazı lezzetli atıştırmalıkların tadını çıkarırken herkesle buluşabileceğiniz mükemmel bir aile bölgesidir! Kelimenin her anlamıyla klasik olan bu tasarım, taş duvarların varlığına mükemmel bir şekilde uyum sağlayan ve egzotik bir mutfak yenilemesi isteyen ev sahipleri arasında hızla en çok tercih edilen seçenek haline gelen bir stil.

Çarpıcı Bir Vurgu Özelliği

Odaya vurgulu bir ek olarak sadece bir taş duvar kullanmak veya taşa küçük bir mimari özelliği eklemek, mutfağın modern atmosferini büyük ölçüde değiştirmeden taş duvarın zarafetinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Doğal bir taş duvarla kutsanmayanlar (birçoğumuz bu kategoriye girer) ucuz ve çok daha az müdahaleci bir alternatif için taş kaplamaya dönüşebilir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Paylaşmayı unutmayın

Bir önceki yazımı okumanızı tavsiye ederim Bahçeli ve sonsuzluk havuzlu taş ev

Görsellerin kaynağı: https://www.decoist.com/stone-wall-kitchens/

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

Bir Cevap Yazın