Doğal taş ile kıyı evi projesi

Doğal taş ile kıyı evi projesi

İlk bakışta her yeri ile aklınızı başınızdan alacak bir proje. 220 m2 gibi geniş bir alana kurulmuş bu kıyı evinde her şey ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bu evde ev sakinlerinin ihtiyaçları olan  oyun oynama, okuma, dinlenme, yüzme gibi tüm ekinlikler için özel alanlar oluşturulmuş. Yazımızın başında hatırlatmakta yarar var bu çalışma Türkiye’de değil ve İspanya’nın Galiçya kıyılarında yapılmış morando adlı bir firma inşa etmiş. Firmayı bu şahane çalışmasından dolayı tebrik ederiz.

İncelemeye başlayalım

Teras ve arka bahçe

Evin geniş bir alana yapılmış olması arka bahçenin çok amaçlı kullanılabilir olmasını sağlamış. Bahçe ile iç içe olan teras doğal taşlarında verdiği hava ile çok güzel bir ortam yaratmış. Akşam üstü çayları için tarif edilemez bir keyif alanı. Farklı ebatlarda ve renklerde kullanılan doğal taşlar güzel kombine edilmiş.

Arka bahçeden başka bir görünüş.

Bir başka görünüş

Taş duvar uygulaması evin görünümünde kartpostalları aratmayan bir görüntü ortaya çıkartmış.

Evin içi Mutfak

Koyu renklerin kullanıldığı mutfak dolapları, yine koyu renk pencere pevrazları onun yanında perdeler ile uyum içinde bir mutfak oluşturmuş. Mutfağın geniş olması odaya rahat ferah bir izlenim kazandırmış.

Rengarenk Salon

Geniş pencere ile daha fazla gün ışığı alan salon ferah ve huzur dolu bir salon olmuş. Oturma grubunun renkleri ve odanın renkleri çok güzel kombine olmuş.

Terasa açılan yemek odası

Evin yemek odasının yemek odası olması dışında diğer bir özelliği terasa açılıyor olması. Bu özelliği  bahçe manzarasında ve serin bir havada  yemek yenmesini sağlıyor. Geniş kare masa yemek odasının kalabalık bir kitleye hitap etmesini de sağlamış.

Bu taş eve ait diğer görselleri aşağıda bulabilirsiniz.
Beğendiğiniz çalışmaları paylaşmayı unutmayın.
Not: Yazının başında da dediğim gibi bu çalışma bize ait değildir. Sizlere fikir olması açısından paylaşılmıştır.
Bir önceki yazım olan bizim çalışmamız Gömme Derzli Taş Ev yazısına göz atmayı unutmayın.

Bunu okumalısın

Taş Evlerde Kullanılan Ahşap Hatıl Ne İşe Yarar?

Taş Evlerde Kullanılan Ahşap Hatıl Ne İşe Yarar? En çok aldığım sorulardan bir tanesi bu …

2 comments

  1. M2 si veya 100 m2 bir taş ev fiyatı nedir

    • Mustafa bey,
      Ortalama 1000 tl ile 1500 tl arasında değişiyor m2 fiyatları. Daha detaylı bilgi için iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: