Gömme Derzli Taş Ev

3
492

Gömme Derzli Taş Ev

Daha çok doğal taş evler videosu için youtube kanalıma abone olun.

Son Çalışmamız Gömme Derzli Taş Ev. Bir süredir işlerin yoğunluğundan dolayı sizlere yeni çalışmalarımızı tanıtma fırsatım olmamıştı. Şimdi fırsat bularak hala devam eden bir taş ev çalışmasını sizlere tanıtmak ve bilgi vermek istedim. Siteye son zamanlarda gösterilen ilgiden dolayı öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince bütün maillere ve telefonlara dönüş yapmaya çalışıyoruz. Bazı mail ve telefonlar her ne kadar sadece “taş ev yaptırmak istiyorum kaç para” şeklinde olsa da tek tek yanıtlamaya çalışıyoruz. Biliyoruz hoşunuza gidiyor ve maliyetini öğrenmek istiyorsunuz ama bir taş ev maliyeti çıkartmak kolay iş değil. Taş ev maliyeti sormak için bize iletişim bölümünden ulaşın ama lütfen ciddi iseniz ulaşın.

Şimdi konumuza geri dönelim. Resimler de görmüş olduğunuz devam eden çalışmamız Antalya‘nın Konyaaltı ilçesine bağlı Hisarçandır köyünde devam eden bir çiftlik evi çalışmasıdır. Otel ve ev karışımı olan bu taş ev çalışmasında ana malzeme doğal taş olmakla birlikle tuğlada kullanılmaktadır. İki farklı doğal taş modeli ve birde tuğla kullanılarak dekoratif bir görünüm elde edilmektedir. Yüksekliği 5-7 cm arasında olan ve genişliği 10-15 cm bulan Manavgat yapı taşı ile örülen duvar arasına yine Manavgat’ta bulunan Kayalar İnşaat Taş Ocağından çıkarılan serbest ölçülerdeki doğal yapı taşları konularak çok hoş bir görünüm elde edilmiştir. Bu yapıyı daha çok eşsiz kılan ise iki farklı doğal taş ile yapılan çalışmanın gömme derz tekniği ile harcın daha az görünmesi ve taşların daha çok ön planda olmasını sağlamasıdır. Bu yapım şekline gömme derzli taş duvar diyoruz. Taş duvarlarda genellikle derzin dışa doğru çıkıntılı yada kabarık olduğunu görmüşsünüzdür.

Görselleri büyütmek için üzerine tıklayın.

Lütfen beğendiğiniz çalışmaları paylaşmayı unutmayın başkalarınında görmesini sağlayın. Buradaki yapılan çalışma hakkında detaylı bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Hatırlatma: Paylaşmış olduğum çalışmalar hakkında maliyeti ne kadar şeklinde soru sormadan önce siteyi iyice gezmenizi öneririm. Bir taş evin maliyeti çok şeye göre değişmektedir. Biz taş ocağu işletmeciliği yapıyoruz aynı zamanda uygulayıcıyız. Bazı durumlarda sadece taşı veririz ustayı kişi kendisi temin eder, bazı durumlarda ise anahtar teslim ister. Bundan dolayı siz ne istediğinizi tam olarak biliyor olmalısınız.

Sevgiyle Kalın

Mehmet

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gkhnMehmet Kaya Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gkhn
Ziyaretçi
gkhn

bir evin zemin hazırlığından anahtar teslimine kadarki evreleri, hazırlıkları fotoğraf ve videolarla sitenizde anlatsanız / gösterseniz biz de canlı canlı şahit olsak çok güzel olurdu, güzel bi siteniz var tebrik ederim.