İki katlı doğal taş ev

İki katlı doğal taş ev

Sizlere bir önceki yazım da Tek katlı doğal taş ev ile ilgili görseller sunup bilgiler vermeye çalışmıştım. Bu yazımda ise İki katlı doğal taş ev hakkında bilgiler verip görseller ile anlatım yapacağım. Daha önceki yazılarımı dikkatli bir şekilde takip ettiyseniz eğer benim İki katlı doğal taş evleri pek tavsiye etmediğimi görmüşsünüzdür. Bunu tekrar anlatmayacağım ama kısaca şunu diyebilirim iki katlı doğal taş ev eğer işini bilen birisi tarafından çizilmediyse projesi çok hoş görünümler çıkmıyor ortaya.

Burada anlatacağım çalışma bir istisna diyebiliriz. Bu taş ev çalışmasında evin dahil edildiği toplam alan 200 M2 dir. Bu nedenden dolayı ev tek katlı değil iki katlı olarak yapıldı. Sonradan eklenen klima gibi doğal görünüme zarar veren bileşenleri saymazsak evin her alanında doğallık vardır.

İki katlı doğal taş ev (7)

Evin giriş kısmında ahşap kapı kullanılmış otantik bir görünüm elde edilmiştir. Evdeki kullanılan doğal taş dışındaki tüm ahşap çalışmaların rengi ev sahibi tarafından belirlenmiştir. Uyum sağlamıyor gibi görünebilir biz müşterilerimizin görüşlerine saygı duyar fikirlerimizi sunar müşterinin isteği doğrultusunda malzeme kullanırız. (doğal taş dışında )

İki katlı doğal taş ev (6)
Burası kapıdan girdikten sonra aracınızı park edebileceğiniz bir alan ve bahçenin bir kısmı. Yerde duran kütükler kısa kısa kesilerek dik şekilde konulmuştur amaç beton yapmadan çamur olmadan bir otopark alanı inşa etmek. böylelikle hem hoş bir görüntü hemde daha kullanışlı bir bahçe elde etmiş olduk.

İki katlı doğal taş ev (14)

Pençelerin hemen üstüne eski  sokak lambalarını andıran lambalar konuldu. Klimaların görüntüyü kötü etkilediğini biliyorum. Biz çalışmayı bitirdikten sonra ev sahibi kendisi taktırdı. Burada ev sahibinden ziyade onu monte eden firmanın yapılan çalışmaya saygı duymayışıdır problem olan. 2-3 metre fazla boru kullanarak başka yere koyabilirdi motorları ve güzelim çalışmaya zarar vermezdi.

İki katlı doğal taş ev (13)

Bahçenin küçük olmasından ve ağaç sayısının çok olmasından dolayı ağaçlar ile balkon iç içe duruyor. Ağaçlar büyüdükçe sıkıntı olmayacaktır.
İki katlı doğal taş ev (12)

Evin oturduğu alan küçük olduğu için evde dolayısıyla küçük diyebiliriz. Alt katta geniş bir salon içinde mutfağı var. Üst katta banyo yatak odası var. Hem alt katta hemde üst katta balkonu var. Sizinde resimde gördüğünüz gibi iki kat arasında ağaçlar var. Üst katın tabanı ahşaptır yani bu evde beton kullanılmamıştır.

İki katlı doğal taş ev (8)

Resimlerin devamını aşağıdaki galeriden görebilirsiniz. Resimleri büyütmek için üstüne tıklayınız.

Beğendiğiniz çalışmaları paylaşmayı unutmayın. Facebook sayfamızı beğenirseniz yeni eklenen yazılardan çalışmalardan daha kolay haberdar olursunuz.

Herhangi bir çalışma hakkında fikir almak ve taş ev yaptırmak doğal taşlar ile ilgili hangi konuda olursa olsun bizi arayabilirsiniz. iletişim

Sadece fiyat almak için aramayınız. Kimsenin zamanını çalmayınız

Hoşça kalın

Mehmet

Not: Ev Antalya Manavgat Kalemler küyündedir. Ev yapıldıktan bir süre sonra sahibi tarafından maliyetinin neredeyse iki katına Alman vatandaşına satılmıştır.

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

7 comments

  1. Antalya manavgatta yerimiz var iki katli bir tas ev istiyorum ne kadar zamanda yapilabilir ve maliyeti nedir biraz bilgi verebilirmisiniz…

  2. Veli Arıtürk

    Yani şuraya yaptığınız bi evi koyup hangi malzemeyi kullandiginizi yazip +- ortalama bi fiyat koyup milleti bilgilendirmeniz bu kadar mı zor böyle olunca ‘kazık’ yiyecegimi düşünüp aramayı düşünmüyorum belkide bu yüzden benim gibi düşünen bi çok musterinizi kaybediyorsunuzdur hayret!

  3. Arkadaşlar cok araştırdım aşağı sakal yukarı bıyık hesabı. İster taş ev ister beton arma ister ahşap vss ÜLKEMİZDE ev maliyetleri anahtar teslimi m karesi 1000 lirayı buluyor örneğin 100m kare bir evin malzemesi 50 bin lira ise 50 bin lirada işçilik üçreti dir olay budur gerisi sizin zefkinize kalmış taş iççiliği metre tül olarak duvarcı ustası dediğimiz tabir ile sadece metre kare işçilik 50 ila 60 lira arası oluyor beton arma inşaat metre kare işçilik kaba inşaatta 60 lira 70 lira yani tek katlı kaba temel ve hasır bir binanın 100m kareyi baz alalım duvar örülür işçilik 15 bin hazır beton 15 bin demir 10 bin çatı kiremit elektrik akar su tesisatı vss hariç yani kısaca lafı uzatmayalım ülkemizde ahşap beton veya taş ev metre kare maliyeti anahtar teslimi bin liradır ok..:)))

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: