Tek katlı doğal taş ev

3
794

Tek katlı doğal taş ev

Daha çok doğal taş evler videosu için youtube kanalıma abone olun.

Taş ev yapımlarında biz her ne kadar kapı çekmece anahtar teslim taş ev yapıyor olsak da bazen bazı durumlarda her şey bizim düşündüğümüz gibi olmuyor. Bu çalışma Antalya / Manavgat Taşağıl kasabasında yapılan bir çalışma. Bu taş ev çalışması yer bakımından çok güzel bir konuma sahip bir yerde doğa ile iç içe diyebilirim. Ev yerden yüksekte sizinde gördüğünüz gibi bunun nedeni ev sahibinin haşerelerden hoşnut olmamasından kaynaklanıyor. Ev sahibi haşereler ile arasının iyi olmamasından dolayı evin iç kısmının taş olarak kalmasını istememiş iç kısmını sıva yaptırmıştır. Bunun yanı sıra normalde bu tür çalışmalarda harcın gizli olması gerekmekte iken ev sahibinin isteği ile harç görünür yapılmış karınca ve diğer böceklerin girmesi engellenmeye çalışılmıştır.

Tek katlı doğal taş ev

Taş evin dışarıdan görünüşü

Eve dışarıdan bakıldığı zaman oldukça doğal ve keyif verici bir görünüme sahip. Eğer amacımız doğal bir görünüm ve doğal yaşamla iç içe bir çalışma istiyorsanız yapay şeylerden ve doğal olmayan aksesuarlardan kaçınmak gerek.

Tek katlı doğal taş ev (1)

Bu açıdan baktığınız zaman bu çalışmada evin kapısından tutun penceresine kadar her şey doğal. Posta kutusu, çiçeklik, merdiven ve daha fazlası.

Tek katlı doğal taş ev (14)

İç kısımda her ne kadar doğal taşlar görünmüyor olsa da çalışma sahibi evin dış görünümü ile uyum içerisinde olması için evi bu şekilde dekore etmiştir. Aşağıdaki resme bakıldığı zaman bir yörük çadırını andırıyor olabilir ama burası aktif şekilde kullanılan bir evdir.

Tek katlı doğal taş ev (2)

Çalışmalarında daha detaylı halini aşağıdaki resim galerisinde görebilirsiniz. Resimleri büyütmek için üstüne tıklayın.

Anahtar teslim taş ev yaptırmak istiyorsanız mutlaka bir çok örneğe bakmanızı öneririm. Nelerin olmasını ve nelerin olmamasını istiyorsunuz onları iyi belirlemelisiniz. Dışarıdan doğal görünen bir ev mi yoksa tamamen doğal bir ev mi.

Bir önceki yazımı okumadıysanız onuda okumanızı öneririm Tek katlı taş ev bahçeli 

Facebook sayfamızı da takip edip eklenen yazılardan hemen haberdar olabilirsiniz https://www.facebook.com/dogaltasevler/

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Hülya KayaMehmet KayaSemih Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Semih
Ziyaretçi
Semih

Gerçekten muhteşem. uzun zamandır araştırıyorum taş evleri ama maalesef insanlarımız fazla onem vermediği için artık taş ustasıda kalmıyor. ben Giresunluyum oralarda taş ustası bulmak çok zor. başka yerden götürsek maliyet çok yüksek oluyor. umarım isteğim gerçekleşir ve YIĞMA TAŞ EV e sahip olurum. umarım bu sayfanı genişletip daha büyük kitleye doğru bilgileri ulaştırırsın.