Modern taş evler

Modern taş evler

Diğer modellerden farklı sadece biraz daha endüstriyel malzemeler kullanılarak yapılmış modellerdir. Normal bir taş evde modern bir şekilde yapılmaya çalışılmaz ve önemli olan evin doğal görünmesidir. Doğal birçok kişi için farklı şeyler ifade eder. Örneğin dışı taş ile kaplanmış bir ev de doğaldır bir başkası için. Bana göre doğal taş ev A dan Z ye kadar her şeyi ile doğal malzemelerin kullanıldığı bir taş evdir. Harç yerine çamurdan yapılmış karışımın kullanılması, doğramalar için ahşap kullanılması, çatısının kiremit ile örtülmesi gibi.

Doğal Taş Ev Yaptırmak İstiyorum

Doğal bir taş ev yaparken yapılacak yere göre malzeme seçimine dikkat etmek gerek. Ben bir taş ev yaptırmak isteseydim eğer şu şekilde olmasını isterdim. Evin duvarı tamamen taştan olmalı ve taşların eni en az 30 cm olmalı, eğer usta iyi bir şekilde inşa edecek ise evin içine yağmur suyunun vurmasına engel olabilecek ise harç kullanmasını istemezdim. En azından harç kullanacak ise bile harcın dışarıdan görünmesini istemezdim, çünkü ben kullandığım taşın hem dışarıdan hemde içeriden görünmesini istediğim için kalın taş kullanılmasını istedim ondan dolayı üstüne sıva yapılmasını istemiyorum içeriden. Bundan dolayı harç kullanılacaksa bile görünmesine karşıyım. Normal olarak evimiz inşa edilirken doğramaların tamamen ahşap olmasını isterdim tüm kapı ve pencerelerin. Evin çatısının kiremit olmasını isterdim.

Neden Doğal Taş Ev?

Evimizi komple taş ile yaptık içi ve dışı da aynı şekilde taş, taşlar kalın. Düşünün yazın sıcak günlerinde vuran güneş ışığının o taşı ısıtması ve ısıyı içeri alması normal bir yapı malzemesine göre çok zaman alacaktır ve içerisi serin olacaktır. Aynı şekilde kış mevsiminde olduğunuzu düşünün içeride yanan soba o taşları ısıttığı zaman o ısının kaybolması çok uzun zaman alacak ve içerisi sıcak kalacaktır yani doğal bir yalıtım malzemesidir diyebiliriz.

Her yeri doğal taş yaptırdığımız için boya badana gibi şeylere ihtiyaç duymayacağız.

Modern taş evlerde de aynı verimi alabilmeniz için iyi bir çalışma yapmanız gerek. Şimdi doğal taşlar ile yapılmış modern evlerden bazılarına göz atalım.

Beğendiğiniz yazıları paylaşmayı unutmayın lütfen. Bu arada bu gibi çalışmalar yaptırmak isterseniz bana iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Taş tedarik ve usta konusunda yardımcı olurum.

Bir önceki yazımı okudunuz mu bilmiyorum  Doğal çakıl taşları ile dekorasyon

Görsel kaynağı: google.com

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

Bir Cevap Yazın