Tek katlı taş ev bahçeli

Tek katlı taş ev bahçeli

Güney cephesi boyunca derin çatı hatları beton zeminin sıcağından sizi korumak için üzeri taş kaplı bir veranda ile çok şık bir çalışma. Ev galvaniz alüminyum çatı ile kapatılmış ve yerel taş ocağından kireçtaşı ile yapılmıştır. Evin banyosu ve mutfağı da dahil olmak üzere her alanda taş kullanılmıştır. Çatı kısmında sac yerine dilerseniz kiremit yada başka çatı kaplama malzemesi de kullanabilirsiniz. Bu sizin bulunduğunuz bölgede nasıl bir iklimin olduğuna bağlıdır.

Sizin resimlerde de gördüğünüz gibi evin hiçbir alanında plastik doğrama kullanılmamıştır. Bu şekilde bir doğal taş ev yaptırıyorsanız eğer ve görünüme önem veriyorsanız bütünlüğün sağlanması açısından plastik doğramadan uzak durmalısınız en azından beyaz renkteki bir plastik doğramadan uzak durmalısınız. Bunun yerine çok daha dekoratif ve sağlıklı olan ahşap doğramadan yararlanabilirsiniz.

Tek katlı taş ev yaptırmak istiyorsanız eğer ve bu resimlerdeki kadar uygun bir araziniz var ise evinizi mutlaka bu modele yakın yaptırmanızı öneririm.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın

Beğendiğiniz çalışmaları paylaşmayı unutmayın.

Bir önceki yazım Taş ev villa modelleri bunu da okumayı unutmayın.

Facebook sayfamı da takip ederseniz yeni eklenen yazılardan haberdar olursunuz. https://www.facebook.com/dogaltasevler/

Bunu okumalısın

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev

Bozcaada’da Balıkesir Gömeç Taşı ile Yapılmış Taş Ev yazımız ile sizlerleyiz uzun bir aradan sonra. …

Bir yorum

  1. güzel ev

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: